Қашқадарёда эр хотинини аёвсиз калтаклади: унга нисбатан жиноят иши қўзғатилди
Мазкур ҳолат юзасидан Қарши шаҳар Ички ишлар бошқармаси Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 126-1-моддаси ("Оилавий (маиший) зўравонлик") билан жиноят иши қўзғатилган.
'Қашқадарёда эр хотинини аёвсиз калтаклади: унга нисбатан жиноят иши қўзғатилди'ning rasmi
Қашқадарё вилоятининг Қарши шаҳрида эркак турмуш ўртоғини калтаклаб, унга тан жароҳати етказди. Ҳодиса юзасидан жиноят иши қўзғатилди. Бу ҳақда Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси хабар берди.
Маълум қилинишича, воқеа Қарши шаҳридаги "Чўлқувар" маҳалласида содир бўлган. У ерда вақтинча истиқомат қилувчи эр-хотин — Г.В. ва Х.К. қонуний никоҳ асосида яшаб келган.
Қайд этилишича, оилада аввалдан мунтазам равишда келишмовчиликлар юзага келиб турган. Шу сабабли маҳалланинг "еттилиги" томонидан ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш мақсадида профилактик чоралар кўрилган.
Жумладан, аёлга нисбатан ҳимоя ордери расмийлаштирилган ва оила яшайдиган хонадонга пультли қўриқлаш сигнализацияси ўрнатилган.
Бироқ кўрилган чораларга қарамай, 26 июнь куни соат тахминан 23:00 атрофида эр-хотин ўртасида яна жанжал чиққан. Оқибатда эркак турмуш ўртоғини уриб, унга тан жароҳати етказган.

In connection with this situation, a criminal case has been initiated by the Investigation Department of the Karshi City Department of Internal Affairs under Article 126-1 ("Family (domestic) violence") of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.
Image of 'In Kashkadarya, a husband mercilessly beat his wife: a criminal case was opened against him.'
In Karshi city of Kashkadarya region, a man beat his spouse and inflicted bodily harm on her. A criminal case was initiated regarding the incident. This was reported by the Department of Internal Affairs of Kashkadarya region.
According to the report, the incident occurred in the "Cholquvar" neighborhood in Karshi city. A married couple temporarily residing there — G.V. and Kh.K. — had been living based on a legal marriage.
It is noted that the family had regularly experienced disagreements for a long time. For this reason, preventive measures were taken by the neighborhood's "seven" in order to prevent offenses.
In particular, a protection order was issued for the woman, and a remote security alarm system was installed in the household where the family lives.
However, despite the measures taken, a quarrel broke out between the spouses again at approximately 23:00 on June 26. As a result, the man beat his wife and inflicted bodily harm on her.