Зангиотадаги дўконда чиққан йирик ёнғин ўчирилди
Дастлабки маълумотларга кўра, ёнғин оқибатида дўконларнинг тахминан 400 квадрат метр қисми зарарланган.
'Зангиотадаги дўконда чиққан йирик ёнғин ўчирилди'ning rasmi
Тошкент вилоятининг Зангиота туманида жойлашган дўконлардан бирида содир бўлган йирик ёнғин тўлиқ бартараф этилди. Бу ҳақда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги маълум қилди.
Қайд этилишича, ёнғин бугун, 6 август куни соат 14:09 да тўлиқ ўчирилган.
Ҳодиса оқибатида жабрланганлар қайд этилмаган.
Эслатиб ўтамиз, ёнғин Тошкент вилояти Зангиота туманидаги "Токзор" маҳалласи ҳудудида жойлашган дўконлардан бирида содир бўлган. Хабар келиб тушгач, воқеа жойига ёнғин-қутқарув экипажлари зудлик билан етиб бориб, ёнғинни бартараф этиш ишларини бошлаган эди.
Айни пайтда ёнғиннинг келиб чиқиш сабаби ва етказилган моддий зарар миқдорига аниқлик киритиш ишлари олиб борилмоқда.

A major fire that broke out in a store in Zangiota was extinguished
According to preliminary data, as a result of the fire, approximately 400 square meters of the shops were damaged.
Image of 'A major fire that broke out in a store in Zangiota was extinguished'
A major fire that occurred at one of the shops located in Zangiata district of Tashkent region has been fully extinguished. The Ministry of Emergency Situations reported this.
According to it, the fire was completely put out today, August 6, at 14:09.
According to preliminary data, approximately 400 square meters of the shops were damaged as a result of the fire.
No casualties were reported as a result of the incident.
Let us remind that the fire occurred at one of the shops located on the territory of the "Tokzor" neighborhood in Zangiata district, Tashkent region. After the report was received, fire-rescue crews immediately arrived at the scene and began firefighting operations.
Currently, efforts are underway to clarify the cause of the fire and the amount of material damage caused.