“Челси” эгалари клубдаги улушларини сотмоқчи — ОАВ
Лондоннинг "Челси" клуби эгалари Тодд Боули ва Марк Уолтер жамоадаги улушларини сотиш ниятида. Бу ҳақда "Financial Times" хабар берди.
Нашр маълумотларига кўра, Боули ва Уолтер ўз улушларини "Челси" акцияларининг қарийб 60 фоизига эгалик қилувчи Clearlake компаниясига сотиш бўйича музокаралар олиб бормоқда.
Тодд Боули ва Марк Уолтер 2022 йилда клубни Роман Абрамовичдан 2,5 миллиард фунт стерлингга сотиб олган инвесторлар гуруҳи таркибида бўлган.
Клуб сотиб олинганидан кейин Боули ва Уолтер "Челси" стратегияси борасида Clearlake билан бир неча бор келишмовчиликларга борган.
Айни пайтда музокаралар Марк Уолтернинг бизнес активлари турли тартибга солувчи органлар назоратига тушган бир даврда кечмоқда.
66 ёшли америкалик тадбиркор айрим муҳим активларини ҳам сотишга ҳаракат қилмоқда. У яқинда NBAдаги "Лос-Анжелес Лейкерс" клубидаги улушини рекорд даражадаги 12 миллиард доллар баҳога сотган.
Қайд этиш жоиз, аввалроқ Amazon асосчиси Жефф Безос иштирокидаги консорциум Англиянинг "Ливерпуль" клубидан озчилик улушни сотиб олган эди.

The owners of London's Chelsea club, Todd Boehly and Mark Walter, intend to sell their stakes in the team. The Financial Times reported this.
According to the publication, Boehly and Walter are in negotiations to sell their stakes to Clearlake, a company that owns approximately 60 percent of Chelsea shares.
Todd Boehly and Mark Walter were part of a group of investors who bought the club from Roman Abramovich in 2022 for 2.5 billion pounds sterling.
After the club was purchased, Boehly and Walter had several disagreements with Clearlake regarding Chelsea's strategy.
The negotiations are currently taking place at a time when Mark Walter's business assets have come under the scrutiny of various regulatory bodies.
The 66-year-old American businessman is also trying to sell some of his important assets. He recently sold his stake in the Los Angeles Lakers of the NBA at a record valuation of 12 billion dollars.
It should be noted that earlier, a consortium involving Amazon founder Jeff Bezos bought a minority stake in England's Liverpool club.