Франциянинг жанубида куйган аёл жасади топилди. Тергов жараёнида марҳуманинг машҳур блогер Соня Беллинага тегишли экани аниқланди. Бу ҳақда "BBC" хабар берди.
Маълум бўлишича, 12 август куни Ним шаҳри яқинидаги Сен-Жилль коммунасида жойлашган узумзордан ферма ишчиси аёлнинг куйган жасадини топган. Бир неча кун давомида марҳуманинг шахси аниқланмаган.
19 август куни шаҳар прокуратураси тергов ва ДНК таҳлили натижасида жасад 29 ёшли Соня Беллинага тегишли экани тасдиқланганини маълум қилган.
Соня Беллинанинг TikTok ижтимоий тармоғида қарийб 260 минг нафар кузатувчиси бўлган. У воқеа содир бўлган ҳудудга оиласини кўриш учун келгани хабар қилинган. Блогернинг яқинлари уни 10 август кунидан бери қидираётган бўлган.
Ҳодиса юзасидан қасддан одам ўлдириш бўйича жиноят иши қўзғатилган. Тергов доирасида икки нафар гумонланувчи қўлга олинган. Улардан бири ёки ҳар иккиси жиноятга бевосита ёки билвосита алоқадор бўлиши мумкинлиги айтилган.
Блогернинг опаси Миянинг айтишича, Соня уйдан чиқиб кетганидан сўнг қайтиб келмаган. У яқинлари билан боғланмаган ва шу сабабли уни қидириш ишлари бошланган.

The burned body of a woman was found in the south of France. During the investigation, it was determined that the deceased was the famous blogger Sonya Bellina. BBC reported this.
According to reports, on August 12, a farm worker found the burned body of a woman in a vineyard located in the commune of Saint-Gilles near the city of Nîmes. For several days, the identity of the deceased was not determined.
On August 19, the city prosecutor's office announced that as a result of the investigation and DNA analysis, it was confirmed that the body belonged to 29-year-old Sonya Bellina.
Sonya Bellina had about 260,000 followers on the TikTok social network. It was reported that she had come to the area where the incident occurred to visit her family. The blogger's relatives had been searching for her since August 10.
A criminal case has been opened on the incident for premeditated murder. Two suspects have been detained within the framework of the investigation. It was stated that one or both of them may be directly or indirectly connected to the crime.
According to the blogger's sister Mia, Sonya did not return after leaving home. She did not contact her relatives, and therefore a search for her was launched.