Франция Исроил вазири Бен-Гвирга киришни тақиқлади
Бу қарор унинг “Global Sumud Flotilla” фаолларига нисбатан қилган масхараомуз ҳаракатлари ортидан қабул қилинган.
'Франция Исроил вазири Бен-Гвирга киришни тақиқлади'ning rasmi
Франция Исроил миллий хавфсизлик вазири Итамар Бен-Гвирга мамлакат ҳудудига киришни тақиқлади. Бу қарор унинг “Global Sumud Flotilla” фаолларига нисбатан қилган масхараомуз ҳаракатлари ортидан қабул қилинган. Бў ҳақда Zamon.uz хабар берди.
Франция ташқи ишлар вазири Жан-Ноэл Барронинг билдиришича, Бен-Гвир Франция ва Европа фуқароларига нисбатан “қабиҳ муносабат” намоён қилган. Шу сабабли унга Францияга кириш тақиқланган.
Аввалроқ Исроил вазири ижтимоий тармоқларда Ашдод портида қўлга олинган фаоллар устидан кулаётган видеосини эълон қилган эди. Видеода қўллари кишанланган ва кўзлари боғланган фаоллар акс этган.
Ҳодисадан сўнг Франция, Италия, Испания, Канада ва Нидерландия Исроил элчиларини чақириб, воқеани қоралади. Франция Европа Иттифоқини ҳам Бен-Гвирга қарши санкциялар жорий этишга чақирган.

This decision was adopted following his mocking actions towards the activists of the “Global Sumud Flotilla”.
Image of 'France banned Israeli minister Ben-Gvir from entering.'
France has banned Israeli National Security Minister Itamar Ben-Gvir from entering the country. This decision was made following his mocking actions towards the activists of the "Global Sumud Flotilla." Zamon.uz reported this.
French Foreign Minister Jean-Noël Barrot stated that Ben-Gvir had displayed "vile conduct" towards French and European citizens. Therefore, he has been banned from entering France.
Earlier, the Israeli minister had posted a video on social media showing him laughing at activists detained at the Port of Ashdod. The video depicted activists with their hands cuffed and eyes blindfolded.
Following the incident, France, Italy, Spain, Canada, and the Netherlands summoned the Israeli ambassadors to condemn the event. France has also called on the European Union to impose sanctions against Ben-Gvir.