Тошкентдаги метрода қизга шилқимлик қилган эркак қамалди
Тошкент метросида қизнинг белидан паст қисмини ушлаб, шаҳвоний шилқимлик қилган эркак уч суткага қамалди. Бу ҳақда пойтахт судлари ахборот хизмати darakchi.uz’га хабар берди.
Унга кўра, 26 июль куни фуқаро “Амир Темур” бекати электрпоезди ичида қизнинг белидан паст қисмини ушлаб унга шаҳвоний шилқимлик қилганликда айбланган. Суд мажлисида ҳуқуқбузар ўз айбига иқрорлигини, қизнинг белидан пастига қўли кетиб қолгани, бироқ бу каби ҳаракатни қасддан қилмаганини билдириб, суддан унга нисбатан енгиллик беришни сўради.
Эркак Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 411-моддаси 1-қисмида назарда тутилган ҳуқуқбузарликни содир қилганликда айбдор деб топилди ва унга ушбу моддага асосан уч сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланди.

A man was imprisoned for three days for holding a girl from the lower part of her waist and committing lascivious molestation in the Tashkent metro. The capital's courts information service reported this to darakchi.uz.
Accordingly, on July 26, a citizen was accused of holding a girl from the lower part of her waist and committing lascivious molestation inside the "Amir Temur" station train. During the court session, the violator confessed to his guilt, stating that his hand accidentally touched the girl's lower waist area, but he did not intentionally perform such actions and asked the court for leniency.
The man was found guilty of committing the offense specified in Part 1 of Article 411 of the Administrative Responsibility Code and was sentenced to three days of administrative detention based on this article.