Андижонда ўқувчи мактабдошини калтаклади
Андижон вилоятининг Асака туманидаги мактаблардан бирида ўқувчи мактабдошини калтаклаётгани акс этган видео юзасидан туман Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси баёнот берди.
Маълумотларга кўра, зўравонлик ҳолати Асака туманидаги 34-ихтисослашган давлат умумтаълим муассасасида юз берган бўлиши мумкин. Муштумзўр йигит болани ураркан, бир неча маротаба уни қидирганини, нима сабаб жавоб бермаганини сўраган ва ҳақоратлаб дўппослаб кетган. Қолаверса, йигит унга 300 минг сўм пулни 1 млн сўм қилиб қайтариш талабини қўйган ва бунинг учун 10 кун муҳлат берган.
Таъкидланишича, вазият назоратга олинган. Бошқарма ҳолат ўрганилаётганини, ўрганиш якунларига кўра батафсил маълумот берилишини маълум қилган.
Шунингдек, бошқарма ёшлар ўртасида зўравонлик ҳолатларининг ҳар қандай кўринишини қаттиқ қоралашини ҳам билдирган.

A video depicting a student beating another student in one of the schools of Asaka district in Andijan region has prompted a statement from the District Preschool and School Education Department here.
According to the information, the act of violence might have occurred in the 34th specialized state general education institution in Asaka district. The bully, while hitting the boy, questioned him several times about why he had been looking for him and why he hadn’t responded, insulted and beat him up. Additionally, the boy demanded that 300,000 UZS be returned as 1,000,000 UZS, giving a deadline of 10 days for this.
It is emphasized that the situation is under control. The Department has announced that the case is being investigated and detailed information will be provided upon conclusion of the investigation.