Жиззахда ота икки нафар фарзанди учун 50 млн.сўм алимент тўлади
Жиззахда ота хорижга чиқиш учун алиментни олдиндан тўлашига тўғри келди. Бу ҳақда МИБ матбуот хизмати darakchi.uz'га хабар берди.
Қайд этилишича, фуқаролик ишлари бўйича судининг қарорига асосан қарздор К.С.дан ундирувчи М.С. фойдасига вояга етмаган фарзандларининг моддий таъминоти учун ҳар ойлик иш ҳақи ва даромадидан алимент ундириш белгиланган ижро варақаси бюронинг Пахтакор туман бўлими иш юритувига келиб тушган.
Ижро ҳаракатлари давомида қарздор К.С. давлат ижрочиларига Россия Федерациясига ишлаш мақсадида, чиқиши лозим эканлигини, бироқ  унга нисбатан хорижга чиқиш ҳуқуқи вақтинча чекланганлигини билдиради.
Шунда давлат ижрочилари қонунчиликка кўра, алимент қарздорлигини олдиндан тўлаб бериш орқали  четга чиқишга бўлган чеклов олинишини билдиради.
Шу боис қарздор К.С. вояга етмаган икки нафар фарзандлари учун 50 млн. сўм алимент пулларини олдиндан ундирувчига тўлаб берди.

In Jizzakh, a father paid 50 million sums in alimony for his two children.
In Jizzakh, a father had to pay alimony in advance to go abroad. The press service of the Enforcement Bureau reported to darakchi.uz.
It is noted that according to the decision of the civil court, an execution sheet was issued for the debtor K.S. to deduct alimony from his monthly salary and income for the benefit of the claimant M.S. for the material support of their underage children, which was received by the execution department of the Pakhtakor district.
During the execution actions, the debtor K.S. informed the state executors that he needed to go to the Russian Federation for work purposes, but his right to travel abroad was temporarily restricted.
Then, the state executors indicated that according to the legislation, the restriction on traveling abroad could be removed by prepaying the alimony debt.
Therefore, the debtor K.S. prepaid 50 million soums in alimony for his two underage children to the claimant.