Собиқ соғлиқни сақлаш вазири Анвар Алимов янги лавозимни эгаллади
ССВ собиқ раҳбари Анвар Алимов Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази директори вазифасини бажарувчи этиб тайинланди. Бу ҳақда вазирлик матбуот хизмати хабар берди.
Анвар Алимов 1978 йилда ҳозирги Тошкент педиатрия тиббиёт институтини  тамомлаган. Турли йилларда Тошкент врачлар малакасини ошириш институтида декан, Президент девонида консултант, етакчи консултант, Тошкент педиатрия тиббиёт институти ректори, соғлиқни сақлаш вазирининг биринчи ўринбосари, соғлиқни сақлаш вазири (2012—2016 йиллар), Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази директори каби масъул лавозимларда ишлаган.
Ботирбек Исабеков Тошкент шаҳар соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи вазифасини бажарувчи этиб тайинланди
Ботирбек Исабеков 2001 йилда Иккинчи Тошкент давлат тиббиёт институтининг бакалавриат, 2003 йилда Биринчи Тошкент давлат тиббиёт институтининг ординатура босқичларини тамомлаган.
Меҳнат фаолияти давомида Учтепа туманидаги 30-сон оилавий поликлиника ҳамда ушбу туман тиббиёт бирлашмасида бош шифокор муовини, Тошкент шаҳар соғлиқни сақлаш бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари, бошлиғи каби масъул лавозимларда ишлаган.
Тайинловга қадар у Тошкент шаҳар соғлиқни сақлаш бош бошқармаси бошлиғининг ўринбосари сифатида фаолият кўрсатиб келаётган эди.

Image of 'Former Health Minister Anvar Alimov has taken up a new position.'
The former head of the SSC, Anvar Alimov, has been appointed as the acting director of the Republican Specialized Scientific and Practical Medical Center of Endocrinology. This was reported by the ministry's press service here.
Anvar Alimov graduated in 1978 from what is now the Tashkent Pediatric Medical Institute. Over the years, he has served in responsible positions such as the dean at the Tashkent Institute for Advanced Medical Studies, consultant and lead consultant in the Presidential Administration, rector of the Tashkent Pediatric Medical Institute, first deputy minister of health, minister of health (2012—2016), and director of the Republican Specialized Scientific and Practical Medical Center of Endocrinology.
Botirbek Isabekov has been appointed as the acting head of the Tashkent city health departmenthere
Botirbek Isabekov completed his bachelor's degree at the Second Tashkent State Medical Institute in 2001, and his residency at the First Tashkent State Medical Institute in 2003.
During his career, he has worked in responsible positions such as the deputy chief physician of the 30th family polyclinic and the medical association in the Uchtepa district, as well as the deputy head and head of the Tashkent city health department.