Самарқандда истеъмолга яроқсиз 2 тонна гўшт олиб кетаётган юк машинаси аниқланди
Самарқанд вилоятига олиб келинаётган 2 тонна гўшт йўқ қилинди. Бу ҳақда вилоят ИИБ ЙҲХБ хабар қилди.
2025 йил 14 февралдан 15 февралга ўтар кечаси Самарқанд вилояти Булунғур туманидаги «Юқори нуқта» ЙПХ масканида Наманаган-Самарқанд йўналишида ҳаракатланаётган Shineray T30 русумли автомашина тўхтатилди.
Текширув давомида 1997 йилда туғилган ҳайдовчи бошқарувидаги автомобиль юкхонасида 2 тонна мол гўшти борлиги аниқланди. Гўшт маҳсулотлари Самарқанд вилояти ҳайвонлар касалликлари ташхиси ва озиқ-овқат маҳсулотлари хавфсизлиги давлат марказида текширилганда, истеъмолга яроқсиз экани тасдиқланди.

In Samarkand, a truck carrying 2 tons of meat unfit for consumption was detected.
2 tons of meat being brought to the Samarkand region were destroyed. The regional MIA Traffic Safety Department reported this.
From the night of February 14 to February 15, 2025, a Shineray T30 vehicle moving in the direction of Namangan-Samarkand was stopped at the “Higher Point” traffic police station in the Bulungur district of the Samarkand region.
During the inspection, it was discovered that the vehicle, driven by a driver born in 1997, contained 2 tons of beef in its cargo area. When the meat products were examined at the Samarkand regional center for the diagnosis of animal diseases and food safety, they were confirmed to be unfit for consumption.