Самарқанддаги мактабда ўқувчи мактаб директори томонидан калтакланди
Ижтимоий тармоқларда Самарқанд вилояти Нарпай туманидаги 50-умумтаълим мактаби директори мактаб ўқувчисини калтаклагани айтилган видеохабар тарқалди.
Вилоят Мактабгача ва мактаб таълими бошқармасининг ҳолат юзасидан маълум қилишича, 8-"А" синф ўқувчиси Ш.И. 2025 йил 17 март куни биология дарсида синфдоши билан гаплашиб, жим ўтирмаганлиги сабабли ўқитувчи К.Ў. томонидан танбеҳ берилган.
Аммо ўқувчи бундан хулоса чиқармасдан, ўқитувчини ҳақорат қилган шундан сўнг ўқитувчи ва ўқувчи ўртасида тортишув юзага келган.
Бу ҳолатни ўқувчилардан бири мактаб директорига етказган. Директор синфхонага келганда ўқувчи Ш.И. ўқитувчи К.Ў.ни ёқасидан ушлаб турганлигини кўриб ажратишга ҳаракат қилган ва жаҳл устида ўқувчини юзига тарсаки туширганлигини ўз тушунтириш хатида баён этган.

A student was beaten by the school principal in a school in Samarkand.
This was caused by the students distracting each other by talking during the lesson and insulting the teacher.
Image of 'A student was beaten by the school principal in a school in Samarkand.'
A video has spread on social media claiming that the principal of the 50th general education school in the Narpay district of the Samarkand region has beaten a student.
According to the Regional Department of Pre-School and School Education, a 8th grade student, Sh.I., was reprimanded by teacher K.Ŏ. on March 17th, 2025, during a biology class, for chatting with a classmate and not sitting quietly.
However, the student, instead of heeding the warning, insulted the teacher, leading to a confrontation between the teacher and the student.
One of the students reported the incident to the school principal. When the principal arrived in the classroom, he saw student Sh.I. holding teacher K.Ŏ. by the collar, attempted to separate them, and in a fit of anger, slapped the student on the face, as stated in his explanatory letter.