Самарқандда 1 апрелдан ичимлик ва оқова сув нархлари оширилади
Аҳоли учун бир метр куб ичимлик суви нархи 2800 сўмни, юридик ташкилотлар учун эса 6700 сўмни ташкил этади.
'Самарқандда 1 апрелдан ичимлик ва оқова сув нархлари оширилади'ning rasmi
1 апрелдан Самарқанд вилоятида ичимлик ва оқова сув хизматлари бўйича янги тарифлар жорий этилади, деб ёзмоқда Spot.
Бу бўйича халқ депутатлари вилоят кенгаши томонидан 24 мартда ичимлик суви таъминоти ва оқова сув хизматлари учун янги нархлар тасдиқланган.
Унга кўра, бир метр куб ичимлик суви нархи қуйидагича белгиланмоқда:
• аҳоли учун — 2800 сўм;
• бюджет ташкилотлари ва улгуржи истеъмолчилар учун — 6700 сўм.
Оқова суви хизмати учун:
• аҳоли учун — 1900 сўм;
• бюджет ташкилотлари ва улгуржи истеъмолчилар учун — 5300 сўм.
Бунда аҳоли ҳамда бюджет ташкилотлари ва улгуржи истеъмолчилар учун ичимлик ва оқова сув нархлари ҚҚСсиз ҳисобланган.
Мазкур қарор ижросини назорат қилиш халқ депутатлари вилоят кенгашининг Маҳаллий бюджет, тадбиркорликни ривожлантириш ва иқтисодий ислоҳотлар масалалари бўйича доимий комиссияси, вилоят ҳокимининг ўринбосари Акмал Шукуров зиммасига юкланган.

From April 1, new tariffs will be introduced for drinking and sewage water services in the Samarkand region, reports Spot.
The deputies of the people of the regional council approved new prices for drinking water supply and sewage services on March 24, according to the confirmation.
Accordingly, the price per cubic meter of drinking water is set as follows:
- for the population — 2800 UZS;
- for budget organizations and wholesale consumers — 6700 UZS.
For the sewage service:
- for the population — 1900 UZS;
- for budget organizations and wholesale consumers — 5300 UZS.
In this case, the prices for drinking and sewage water for the population, budget organizations, and wholesale consumers are calculated without VAT.
The execution of this decision is entrusted to the permanent commission of the deputies of the people's regional council on local budget, development of entrepreneurship and economic reforms, and the deputy of the regional governor, Akmal Shukurov.