Самарқандда ҳайдовчи пиёдаларни уриб юборди
2025 йил 11 апрель куни Самарқанд шаҳрида йўл-транспорт ҳодисаси юз берди. Бу ҳақда Самарқанд вилояти ИИБ ахборот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, ушбу ҳолат соат 20:00 атрофида “Нурли йўл” маҳалласидаги “Рудакий” кўчасида содир бўлган.
1997 йилда туғилган фуқаро бошқарувидаги “Лаcетти” русумли автомобиль пиёдалар ўтиш йўлагидан йўлни кесиб ўтаётган фуқароларни уриб юборган.
Ҳодиса оқибатида бир нечта пиёда турли даражадаги тан жароҳатларини олган ва зудлик билан шифохонага етказилган. Уларга шифокорлар томонидан бирламчи тиббий ёрдам кўрсатилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Самарқанд шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилди.

Driver hits pedestrians in Samarkand
On April 11, 2025, a traffic accident occurred in the city of Samarkand. This was reported by the press service of the Department of Internal Affairs of the Samarkand region.
The incident occurred around 8:00 PM on Rudakiy Street in the "Nurli Yo'l" neighborhood.
A Lacetti, driven by a citizen born in 1997, hit citizens crossing the road at the pedestrian crossing.
As a result of the accident, several pedestrians received injuries of varying degrees and were immediately taken to the hospital. They were provided with primary medical care by doctors.
On this fact, the Investigative Department under the Criminal Investigation Department of the Internal Affairs Directorate for the city of Samarkand initiated a criminal case under part 2 of Article 266 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.