Шри-Ланкада автобус жарликка қулаб тушди
Шри-Ланкада йирик йўл-транспорт ҳодисаси юз берди. Мамлакат жанубида ҳаракатланиб кетаётган йўловчи автобуси тахминан 100 метр баландликдаги қоядан пастга қулаб тушди. Воқеа оқибатида камида 21 киши ҳалок бўлган, яна 35 нафардан ортиқ йўловчи турли даражадаги тан жароҳатлари билан шифохонага ётқизилган, дея ёзмоқда "Замон.уз".
Воқеа содир бўлган ҳудудда қутқарувчилар, полиция ва тиббиёт бригадалари ишламоқда. Ҳалок бўлганлар орасида аёллар ва болалар борлиги айтилмоқда, бироқ марҳумлар шахсига аниқлик киритилмаган.
Маҳаллий ҳокимият ҳодиса сабаблари ўрганилаётганини билдирган. Дастлабки тахминларга кўра, автобус ҳайдовчиси йўлнинг оғир рельефи ва эҳтимол, техник носозлик сабаб бошқарувни йўқотган.
Шри-Ланка расмийлари бу фожиани сўнгги йиллардаги энг оғир йўл-транспорт ҳалокатларидан бири деб атамоқда.

As a result of the incident, 21 people were killed.
A major road accident occurred in Sri Lanka. A passenger bus traveling in the south of the country fell from a cliff approximately 100 meters high. As a result of the incident, at least 21 people were killed, and more than 35 passengers were hospitalized with various degrees of injuries, according to "Zamon.uz".
Rescuers, police, and medical teams are operating in the area where the incident occurred. It is reported that among the deceased are women and children, but the identities of the victims have not been clarified.
The local authorities have reported that the causes of the accident are being investigated. Preliminary assumptions suggest that the bus driver might have lost control due to the challenging terrain of the road and possibly, technical malfunction.
Sri Lankan officials are calling this tragedy one of the most severe road accidents in recent years.