Тошкент вилоятида 2 нафар талаба қизлар сув омборига чўкиб ўлди
Оҳангаронда уч қиз сув омборига бориб чўкиб кетди. Улардан 2 нафар ўлган, 1 нафари эса қутқариб қолинган. Бу ҳақда Бош прокурор матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов Darakchi.uz'га хабар берди.
Билдирилишича, Ангрен шаҳрида яшовчи қизлар Оҳангаронда яшовчи дугонасининг уйига меҳмонга келган. Мезбон қиз дугоналарини Оҳангарон сув омбори ҳудудига сайрга олиб борган. Улар сувнинг қирғоқ қисмига тушишган. Аммо сув ости қумлиги туфайли қайтиб чиқа олишмаган. Бир-бирини қутқариш мақсадида қилган ҳаракатлари иш бермасдан, қизларнинг икки нафари чўкиб кетган.
Воқеа 28 июль куни содир бўлган. Ўша куни соат 14:20 ларда Оҳангарон туман ИИБ Навбатчилик қисмига Оҳангарон сув омборининг қирғоқ қисмида чўмилаётган қизлар сувдан қайтиб чиқмасдан, бедарак йўқолгани ҳақида хабар келиб тушган. Булар Ангрен шаҳрида яшовчи 2006 йилда туғилган Д.П., 2009 йилда туғилган Д.А. ва Оҳангарон туманида яшовчи, 2006 йилда туғилган Н.Э. бўлган. 2 нафар қиз чўкиб ўлган, 1 нафари эса қутқариб қолинган.
ФВВ Оҳангарон туман бўлими ходимлари олиб борган қидирув ишлари давомида Д.П.нинг мурдаси 28 июль куни соат 20:00 ларда, Н.Э.нинг мурдаси эса 29 июль куни эрталаб топилган. Ўлим сабабларини аниқлаш учун судга оид тиббий экспертизалар тайинланган.
Ҳозирда ҳолат юзасидан туман прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

In the Tashkent region, 2 female students drowned in a water reservoir
Three girls went to a water reservoir in Ohangaron and drowned. Two of them died, while one was rescued. This was reported by the press secretary of the Prosecutor General, Hayot Shamsutdinov, to Darakchi.uz.
According to reports, the girls, residents of Angren city, had come to visit their twin friend living in Ohangaron. The host girl took her friends for a walk near the Ohangaron water reservoir. They stepped into the shallow part of the water. However, due to the sandy underwater terrain, they were unable to get back. Despite attempts to save each other, two of the girls drowned.
The incident occurred on July 28. Around 2:20 PM that day, the duty unit of the Ohangaron District Police Department received a report that girls swimming near the shore of the Ohangaron water reservoir had disappeared without resurfacing. The victims were identified as D.P. (born in 2006), D.A. (born in 2009), residents of Angren city, and N.E. (born in 2006), a resident of Ohangaron district. Two girls drowned, while one was rescued.
During search operations conducted by the Ohangaron District Department of Internal Affairs, the body of D.P. was found around 8:00 PM on July 28, and the body of N.E. was found the following morning on July 29. Forensic examinations have been ordered to determine the causes of death.
Currently, pre-investigation procedures are being carried out by the district prosecutor's office regarding the incident.