Наркожиноятларга қарши курашган фуқаролар кўкрак нишони билан тақдирланади
Гиёҳвандлик ва наркожиноятларга қарши курашган фуқаролар кўкрак нишони билан тақдирланади. Бу ҳақда Адлия вазирлиги хабар бермоқда.
Ҳукумат қарори билан “Наркотикларга қарши курашиш фидойиси” кўкрак нишони тўғрисида”ги низом тасдиқланди. Кўкрак нишони билан фидойи фуқаролар, биринчи навбатда, ёшлар тақдирланади.
Кўкрак нишони билан тақдирлаш учун номзодлар рўйхати Президенти администрацияси ҳузуридаги Наркотиклар ва ўқотар қуролларни назорат қилиш агентлигига ҳар йили 1 майга қадар тақдим этилади.
Кўкрак нишони ҳар йили 26 июнь — Халқаро гиёҳвандликка қарши курашиш куни арафасида тантанали вазиятда топширилади.
Бир шахс кўкрак нишони билан бир марта мукофотланади. Кўкрак нишони давлат мукофотларидан кейин кўкракнинг чап томонига тақилади.

Citizens who have fought against drug addiction and drug-related crimes will be awarded a breast badge. The Ministry of Justice reported on this.
The regulation on the "Devotee in the Fight Against Drugs" breast badge was approved by a government resolution. Devoted citizens, primarily young people, will be awarded the breast badge.
The list of candidates for the breast badge is submitted to the Agency for Drug and Psychotropic Substance Control under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan annually by May 1.
The breast badge is presented in a solemn ceremony annually on the eve of June 26 - the International Day Against Drug Abuse and Illicit Trafficking.
An individual is awarded the breast badge only once. The breast badge is worn on the left side of the chest, following state awards.