“Tracker”дан қарийб 9 килограмм гашиш топилди
Тошкент вилоятида ўтказилган тезкор тадбир давомида қарийб 9 килограмм гашиш моддаси мусодара қилинди. Бу ҳақда Давлат хавфсизлик хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари ҳамда Тошкент вилояти бўйича бошқармаси ходимлари томонидан бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорликда гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний муомаласи ва контрабандасига қарши қаратилган тезкор тадбир ўтказилган.
Тадбир доирасида “Тошкент – Фарғона” йўналишида ҳаракатланаётган “Tracker” русумли автомобиль йўл-патруль хизмати масканида тўхтатилган.
Текширув жараёнида Фарғона шаҳрида яшовчи, 1990 йилда туғилган ва муқаддам Жиноят кодексининг 166-моддаси (талончилик) билан судланган фуқаро бошқарувидаги транспорт воситаси кўздан кечирилган. Автомобиль салонидан ҳайдовчи шахсий истеъмоли учун сақлаб юрган 1,72 грамм гиёҳвандлик моддаси аниқланган.
Қўшимча текширув давомида эса автомашина юкхонасидан 8 килограмм 913 грамм гашиш моддаси топилиб, белгиланган тартибда расмийлаштириб олинган.
Терговга қадар текширувда аниқланишича, ушбу шахс мазкур гиёҳвандлик воситасини қўшни давлатдан Тошкент вилояти ҳудудига контрабанда йўли билан олиб кирган шахслардан қабул қилиб олган ва уни доимий яшаш манзилига олиб кетишни режалаштирган.

Approximately 9 kilograms of hashish were found from “Tracker”.
During an operational event conducted in the Tashkent region, nearly 9 kilograms of hashish were confiscated. The State Security Service reported this.
According to reports, employees of the State Security Service, Border Troops, and the Tashkent region department, in cooperation with other law enforcement agencies, conducted an operational event aimed at combating the illegal trafficking and smuggling of narcotic drugs.
As part of the event, a vehicle of the 'Tracker' model traveling on the 'Tashkent – Fergana' route was stopped at a highway patrol service post.
During the inspection, a vehicle driven by a citizen residing in the city of Fergana, born in 1990, and previously convicted under Article 166 (robbery) of the Criminal Code, was searched. From the car's cabin, 1.72 grams of a narcotic substance, kept by the driver for personal consumption, were found.
During an additional search, 8 kilograms 913 grams of hashish were found in the car's trunk and seized in accordance with established procedures.
According to the pre-investigation check, this person received the narcotic substance from individuals who smuggled it from a neighboring country into the territory of the Tashkent region and planned to take it to his permanent place of residence.
Currently, a criminal case has been initiated regarding this incident. Investigative actions are ongoing.