Хоразмда ҳоким ёрдамчиси ўқишга киритиш учун 1400 доллар сўраган вақтида ушланди
Хоразм вилоятининг Ҳазорасп туманида маҳалла ҳоким ёрдамчиси фуқарони олий таълим муассасасига ўқишга киритиб қўйишни ваъда қилиб, 1400 АҚШ доллари олган вақтида қўлга олинди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент маълум қилишича, Ҳазорасп туманидаги “Зиёлилар” маҳалласи ҳоким ёрдамчиси И.Р. фуқаро Д.Р.ни Тошкент гуманитар фанлар университетига ўқишга киритишини айтган.
Қайд этилишича, у мазкур хизмат эвазига 1400 АҚШ доллари талаб қилган. Тезкор тадбир давомида ушбу маблағни олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан унга нисбатан Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) ҳамда 28, 211-моддалари (пора беришга далолат қилиш) билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

In the Hazorasp district of the Khorezm region, a deputy mahalla governor was caught red-handed while receiving $1,400 after promising to get a citizen admitted to a higher education institution.
According to the Department under the General Prosecutor's Office, the deputy governor of the "Ziyolilar" mahalla in the Hazorasp district, I.R., told citizen D.R. that he would get him admitted to the Tashkent University of Humanities.
It is noted that he demanded $1,400 for this service. During an operational measure, he was caught with material evidence at the time of receiving the money.
In connection with this incident, a criminal case has been initiated against him under Article 168 (fraud) and Articles 28, 211 (incitement to give a bribe) of the Criminal Code. Currently, investigative actions are being carried out.