Португалия — Ўзбекистон ўйини учун ҳакамлар тайинланди
АҚШ, Канада ва Мексика мезбонлигида ўтаётган футбол бўйича 2026 йилги жаҳон чемпионатининг 2-туридан ўрин олган Португалия ва Ўзбекистон миллий терма жамоалари ўртасидаги учрашувда ишлайдиган ҳакамлар бригадаси маълум бўлди. Бу ҳақда Ўзбекистон футбол ассоциацияси матбуот хизмати хабар қилди.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси матбуот хизмати хабарига кўра, ушбу баҳсни марокашлик ФИФА ҳаками Жалол Жайед бошқариб боради. Қанотларда унга ҳамюрти — Закария Бринси ва Мустафо Акаркaд ёрдам кўрсатади.
Учрашувнинг тўртинчи ва бешинчи ҳакамлари сифатида Жанубий Африка Республикаси вакиллари Абонгайл Том ва Захеле Сивела жалб этилган.
Эслатиб ўтиш жоиз, Жалол Жайед жорий жаҳон чемпионати доирасида Германия ва Кюрасао терма жамоалари ўртасидаги 1-тур учрашувини ҳам бошқарган. Ушбу ўйинда “немис машинаси” рақибини 7:1 ҳисобида йирик мағлубиятга учратган.
Португалия ва Ўзбекистон ўртасидаги гуруҳ босқичининг 2-тур учрашуви 23 июнь куни бўлиб ўтади. Беллашув Тошкент вақти билан соат 22:00 да старт олади.

Referees appointed for Portugal — Uzbekistan match
The refereeing team for the match between the national teams of Portugal and Uzbekistan, which is part of the second round of the 2026 FIFA World Cup being hosted by the USA, Canada, and Mexico, has been announced. This was reported by the press service of the Uzbekistan Football Association.
According to the press service of the Uzbekistan Football Association, this match will be officiated by Moroccan FIFA referee Jalal Jayed. He will be assisted by his compatriots — Zakaria Brinsi and Mustapha Akarkad.
The fourth and fifth officials for the match are representatives of the Republic of South Africa, Abongile Tom and Zakhele Siwela.
It is worth recalling that Jalal Jayed also officiated the first-round match between the national teams of Germany and Curaçao during this World Cup. In that match, the "German machine" defeated its opponent with a resounding score of 7:1.
The second-round group stage match between Portugal and Uzbekistan will take place on June 23. The match will kick off at 22:00 Tashkent time.