Тошкентда ертўлада ҳушидан кетган уч ишчи қутқариб қолинди
Тошкент шаҳрининг Миробод туманида қурилиши давом этаётган бинодаги ертўлада аҳволи оғирлашган уч нафар ишчи қутқариб қолинди. Бу ҳақда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги хабар қилди.
Маълум қилинишича, кеча, 22 июнь куни соат 18:30 ларда "112" тизими орқали Миробод туманидаги Тарас Шевченко кўчасида жойлашган қурилиш объектида фавқулодда ҳолат юз бергани ҳақида хабар келиб тушган.
Унга кўра, бинодаги икки қаватли пастки ертўлага бўёқлаш ишларини олиб бориш учун тушган уч нафар ишчининг аҳволи бўёқдан чиққан ҳид таъсирида оғирлашган.
Ҳодиса жойига зудлик билан етиб борган Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бош бошқармаси қутқарувчилари ишчиларни ертўладан олиб чиқиб, уларга биринчи тиббий ёрдам кўрсатган. Шундан сўнг жабрланганлар тез тиббий ёрдам ходимларига топширилган.

In Tashkent, three workers who had lost consciousness in a basement were rescued.
Three workers in critical condition were rescued from the basement of a building under construction in the Mirabad district of Tashkent. This was reported by the Ministry of Emergency Situations.
According to the information, yesterday, June 22, at around 18:30, a report was received via the "112" system about an emergency at a construction site located on Taras Shevchenko Street in the Mirabad district.
According to the report, the condition of three workers who had descended into a two-level lower basement to carry out painting work worsened due to the fumes from the paint.
Rescuers from the Main Department of Emergency Situations of Tashkent, who arrived at the scene promptly, removed the workers from the basement and provided them with first aid. After which, the injured were handed over to emergency medical personnel.