Туркияда микроавтобус ва ёнғин ўчириш автомобили тўқнашди
Ҳодиса Сиверек тумани ҳудудидан ўтувчи Шанлиурфа–Сиверек автомобиль йўлининг 15-километрида содир бўлган. Али А. бошқарувидаги микроавтобус Шанлиурфа ўрмон хўжалиги бошқармасига қарашли, Мурат Ў. бошқарувидаги ёнғин ўчириш автомобили билан тўқнашган.
Тўқнашув оқибатида ёнғин ўчириш автомобили ҳайдовчиси ҳамда микроавтобусда бўлган яна етти нафар йўловчи турли даражада жароҳат олган.
Ҳодиса жойига соғлиқни сақлаш, жандармерия ва полиция ходимлари жалб этилган. Жабрланганлар тез ёрдам автомобилларида Сиверек давлат шифохонасига олиб борилган.

In Turkey, a minibus and a fire truck collided.
The incident occurred at the 15th kilometer of the Şanlıurfa–Siverek highway, passing through the Siverek district. A minibus driven by Ali A. collided with a fire truck belonging to the Şanlıurfa Forestry Directorate, driven by Murat Ö.
As a result of the collision, the driver of the fire truck and seven other passengers in the minibus sustained injuries of varying degrees.
Health, gendarmerie, and police personnel were dispatched to the scene. The injured were taken to Siverek State Hospital by ambulances.