Россиянинг Москва вилоятига дронлар орқали ҳужум қилинди
Россиянинг Москва вилоятига амалга оширган ҳужумда 3 киши ҳалок бўлди, яна 5 киши турли жароҳатлар олди, дея хабар бермоқда “Коммерсант” нашри.
Қайд этилишича, вилоят губернатори Андрей Воробёвнинг маълум қилишича, бир кеча давомида минтақа осмонида 81 та дрон уриб туширилган.
Воробёвга кўра, Одинтсово, Наро-Фоминск, Руза, Раменское, Можайск, Волоколамск, Чехов, Озери, Истра, Подолск, Ступино, Домодедово, Солнечногорск ва Коломна ҳудудларида учувчисиз аппаратлар йўқ қилинган.
Энг оғир оқибатлар Истра шаҳрига қарашли Пионерский қишлоғида кузатилган. Дрон қулаши оқибатида 3 киши ҳалок бўлган, яна 3 киши жароҳатланган. Ҳодиса ортидан 5 та хусусий уйда ёнғин юзага келган.
Шунингдек, Истрадаги Бабкино қишлоғида 2 та хусусий уй зарар кўрган. Солнечногорск шаҳрида эса дрон кўп қаватли турар жой биносига урилган. Оқибатда 2 киши жароҳат олган, бинонинг деворлари ва деразаларига шикаст етган.
Можайск шаҳридаги яна бир кўп қаватли уй ҳам зарар кўрган. Ҳодиса юзасидан тегишли хизматлар томонидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда.

An attack was carried out on the Moscow region of Russia using drones
Three people were killed and five others sustained various injuries in an attack on the Moscow region of Russia, according to the Kommersant publication.
It is noted that, according to the region's governor Andrey Vorobyov, 81 drones were shot down in the region's sky overnight.
According to Vorobyov, unmanned aerial vehicles were destroyed in the areas of Odintsovo, Naro-Fominsk, Ruza, Ramenskoye, Mozhaysk, Volokolamsk, Chekhov, Ozery, Istra, Podolsk, Stupino, Domodedovo, Solnechnogorsk, and Kolomna.
The most severe consequences were observed in the village of Pionersky, which belongs to the city of Istra. As a result of a drone crash, three people died and three more were injured. The incident caused fires in five private houses.
Also, in the village of Babkino in Istra, two private houses were damaged. In the city of Solnechnogorsk, a drone struck a multi-story residential building. As a result, two people were injured, and the building's walls and windows were damaged.
Another multi-story building in the city of Mozhaysk was also damaged. Investigative actions are being carried out by the relevant services regarding the incident.