Тошкентда 16 қаватли уйда газ портлаши оқибатида икки киши жароҳатланди
20 июль куни соат 13:13 да Тошкент шаҳар ФВББга Янгиҳаёт тумани Наврўз кўчасидаги 16 қаватли уйнинг 8-қаватида жойлашган хонадонлардан бирида ёнғин содир бўлаётгани ҳақида хабар келиб тушган.
Қутқарув техникалари зудлик билан воқеа жойига етиб борган. Текширув давомида хонадоннинг ошхона қисмида газ-ҳаво аралашмаси чақнаши содир бўлгани аниқланган. Мазкур хонадонда ёнғин қайд этилмаган.
Чақнаш оқибатида хонадонда яшовчи икки нафар фуқаро енгил тан жароҳати олган. Ҳозирда уларнинг аҳволи қониқарли бўлиб, шифокорлар назоратига олинган.
Дастлабки маълумотларга кўра, ҳодиса носоз газ қурилмаларидан фойдаланиш оқибатида содир бўлган.
Тошкент шаҳар ФВББ фуқароларни носоз газ қурилмаларидан фойдаланмасликка ҳамда ёнғин хавфсизлиги қоидаларига қатъий риоя қилишга чақирди.

In Tashkent, two people were injured as a result of a gas explosion in a 16-story building.
Image of 'In Tashkent, two people were injured as a result of a gas explosion in a 16-story building.'
On July 20 at 13:13, the Tashkent City Fire Safety Department received a report that a fire was occurring in one of the apartments on the 8th floor of a 16-story building on Navruz Street in the Yangihayot district.
Rescue equipment arrived at the scene immediately. During the inspection, it was determined that a gas-air mixture flash had occurred in the kitchen area of the apartment. No fire was recorded in this apartment.
As a result of the flash, two citizens living in the apartment sustained minor injuries. Currently, their condition is satisfactory, and they are under medical supervision.
According to preliminary information, the incident occurred due to the use of faulty gas appliances.
The Tashkent City Fire Safety Department urged citizens not to use faulty gas appliances and to strictly adhere to fire safety rules.