Фермерни ҳақорат қилган Қува тумани ҳокимига ҳайфсан берилди
Маълум бўлишича, ижтимоий тармоқларда ҳокимнинг фермерлар билан учрашуви вақтида давлат фуқаролик хизматчисининг одоб-ахлоқ қоидаларига зид хатти-ҳаракатлари акс этган видео тарқалган.
'Фермерни ҳақорат қилган Қува тумани ҳокимига ҳайфсан берилди'ning rasmi
Фарғона вилоятининг Қува тумани ҳокими Х. Умаров фермерни ҳақорат қилгани учун интизомий жавобгарликка тортилди. Унга ҳайфсан жазоси берилган.
Маълум бўлишича, ижтимоий тармоқларда ҳокимнинг фермерлар билан учрашуви вақтида давлат фуқаролик хизматчисининг одоб-ахлоқ қоидаларига зид хатти-ҳаракатлари акс этган видео тарқалган. У жамоатчилик орасида кенг муҳокамаларга сабаб бўлган.
Шундан сўнг Коррупцияга қарши курашиш агентлиги ўз ваколати доирасида Фарғона вилояти ҳокимлигига ҳолат юзасидан хизмат текшируви ўтказиш ва унга ҳуқуқий баҳо бериш бўйича тақдимнома киритган.
Тақдимнома натижаларига кўра, Қува тумани ҳокими Х. Умаровга нисбатан ҳайфсан интизомий жазоси қўлланилган.
"Агентлик томонидан давлат хизматчиларининг одоб-ахлоқ қоидаларига қатъий риоя этилишини таъминлаш, давлат хизматида юксак касбий ва ахлоқий стандартларни қарор топтириш ҳамда қонун бузилиши ҳолатларига нисбатан жавобгарлик муқаррарлигини таъминлаш ишлари изчил давом эттирилади", дейилади хабарда.

The governor of Quva district who insulted a farmer was given a reprimand.
It has become known that a video has been circulating on social media showing actions of a state civil servant that contradict the rules of conduct and ethics during a meeting between the governor and farmers.
Image of 'The governor of Quva district who insulted a farmer was given a reprimand.'
The governor of Quva district, Fergana region, Kh. Umarov, was held disciplinarily responsible for insulting a farmer. He was given a reprimand.
According to reports, a video circulated on social media showing the governor's actions during a meeting with farmers, which contradicted the code of conduct for civil servants. It caused widespread discussion among the public.
Subsequently, the Anti-Corruption Agency, within its authority, submitted a presentation to the Fergana regional administration to conduct an official investigation into the situation and provide a legal assessment.
Based on the results of the presentation, a disciplinary reprimand was applied to the governor of Quva district, Kh. Umarov.
"The Agency will continue its work to ensure strict compliance with the code of conduct for civil servants, establish high professional and ethical standards in public service, and guarantee the inevitability of liability for violations of the law," the report said.