Умрага юбориш учун 1500 доллар талаб қилган шахс ушланди
Бухоро шаҳрида фуқарони Умра зиёратига юборишни ваъда қилиб, ундан 1500 АҚШ доллари талаб қилган шахс ушланди. Бу ҳақда Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси хабар берди.
Маълум қилинишича, Қашқадарё вилоятида рўйхатдан ўтган масъулияти чекланган жамиятнинг Бухоро шаҳридаги филиалида оператор бўлиб ишлаган, 2004 йилда туғилган шахс Умра зиёратига боришни режалаштирган фуқароларнинг ишончига кириб, улардан пул олишни мақсад қилган.
У тегишли ваколатга эга бўлмаган ҳолда Бухоро шаҳрида яшовчи аёлга етти кунлик Умра сафарини ташкил қилиб беришини айтган ва бунинг эвазига 1500 АҚШ доллари талаб қилган.
Тезкор тадбир давомида гумонланувчи ўзи ишлайдиган офисда олдиндан махсус ишлов берилган 1500 АҚШ доллари ҳамда 850 минг сўм пул маблағларини олаётган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.

A person who demanded $1500 for sending to Umrah was arrested.
A person who promised to send a citizen to Umrah pilgrimage and demanded $1,500 from them was arrested in the city of Bukhara. This was reported by the Bukhara Regional Internal Affairs Department.
According to the information, a person born in 2004, who worked as an operator at a branch of a limited liability company registered in the Kashkadarya region, located in the city of Bukhara, aimed to gain the trust of citizens planning to go on Umrah pilgrimage and take money from them.
Without having the relevant authority, he told a woman living in the city of Bukhara that he would organize a seven-day Umrah trip for her and demanded $1,500 in return.
During the operational measure, the suspect was caught red-handed while receiving pre-marked $1,500 and 850,000 soums in cash at his office, along with physical evidence.