Тошкентда 50 ёшли аёл автобус йўлига ётиб олди
ИИББ маълумотига кўра, фуқаро билан суҳбат давомида унинг спиртли ичимлик таъсирида бўлгани аниқланган.
'Тошкентда 50 ёшли аёл автобус йўлига ётиб олди'ning rasmi
Тошкент шаҳрида маст ҳолатдаги 50 ёшли аёл автобус ҳаракатига тўсқинлик қилди. У йўлнинг қатнов қисмига ётиб олган. Бу ҳақда Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси хабар берди.
Маълум бўлишича, воқеа 25 июль куни соат тахминан 08:00 ларда Яшнобод тумани Бешариқ кўчасида содир бўлган. 1976 йилда туғилган Е.А. исмли фуқаро маст ҳолатда йўл ўртасига ётиб олган.
Тарқалган видеоларда аёл йўлда ётгани, автобус ҳайдовчиси эса бир муддат тўхтаб, кейин орқага ҳаракатланиб уни айланиб ўтгани акс этган.
ИИББ маълумотига кўра, фуқаро билан суҳбат давомида унинг спиртли ичимлик таъсирида бўлгани аниқланган. Шундан сўнг у ички ишлар ва тиббиёт ходимлари томонидан 4-сон шаҳар клиник шифохонаси ҳузуридаги ҳушёрхонага олиб борилган.
Ҳозирда ҳолат юзасидан Яшнобод тумани ИИО ФМБ томонидан терговга қадар текширув ишлари олиб борилмоқда. Текширув якунига кўра, қонунчиликда белгиланган тартибда қарор қабул қилиниши айтилган.

In Tashkent, a 50-year-old woman lay down on the bus lane.
A 50-year-old woman in a state of intoxication blocked the movement of a bus in Tashkent city. She lay down on the roadway. This was reported by the Main Department of Internal Affairs of Tashkent city.
According to the information, the incident occurred on July 25 at approximately 08:00 on Beshariq Street in Yashnobod district. A citizen named E.A., born in 1976, lay down in the middle of the road while intoxicated.
In the circulated videos, the woman is seen lying on the road, while the bus driver stopped for a while and then moved backward to go around her.
According to the Main Department of Internal Affairs, during a conversation with the citizen, it was determined that she was under the influence of alcoholic beverages. After that, she was taken by internal affairs and medical personnel to the detoxification center at the 4th City Clinical Hospital.
Currently, pre-investigation checks are being carried out by the Investigation Department of the Yashnobod District Internal Affairs Directorate regarding the situation. It is stated that a decision will be made in accordance with the procedure established by law upon completion of the investigation.