Наманганда сувда чўкиб кетганларни қидириш давом этмоқда.
Наманган вилоятида Сирдарё дарёсига чўкиб кетган фуқароларни қидириш ишлари давом этмоқда. Қутқарувчилар қидирув жараёнида бошқа бир фуқаронинг жасадини дарёдан олиб чиққан. Бу ҳақда вилоят Фавқулодда вазиятлар бошқармаси маълум қилди.
Қайд этилишича, 26 июль куни соат 14:06 да 112 қисқа рақамига келиб тушган мурожаатда Наманган шаҳрининг “Гулбоғ” маҳалласида яшовчи, 2004 йилда туғилган йигит Наманган туманининг “Шўрқўрғон” маҳалласи ҳудудидан оқиб ўтувчи Сирдарё дарёсига тушиб кетгани хабар қилинган.
Мурожаатдан сўнг Наманган вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси Махсус қутқарув отрядининг сувда қутқарув гуруҳи ғаввослари томонидан қидирув-қутқарув ишлари бошланган.
27 июль куни қидирув ишлари давомида дарёдан бошқа бир фуқаронинг жасади топилиб, қутқарувчилар томонидан соҳилга олиб чиқилган ва тегишли тартибда мутасадди идораларга топширилган.
Маълум қилинишича, ҳозирда чўмилиш тақиқланган ҳудудларда сувга тушиш оқибатида чўкиб кетган яна уч нафар фуқарони қидириш ишлари давом этмоқда. Улардан бири 26 июль куни Сирдарёга тушиб кетган 2004 йилда туғилган йигит бўлса, қолган икки нафарнинг тақдири ҳамон номаълумлигича қолмоқда.
Фавқулодда вазиятлар хизмати фуқароларни чўмилиш тақиқланган ҳудудларда сувга тушмасликка ва хавфсизлик қоидаларига қатъий риоя қилишга чақирди.

Another corpse was found in the river in Namangan
The search for citizens who drowned in the Syr Darya River in Namangan region is ongoing. During the search operation, rescuers recovered the body of another citizen from the river. This was reported by the regional Emergency Situations Department.
It is noted that on July 26 at 14:06, a report was received via the short number 112 stating that a young man born in 2004, a resident of the "Gulbog" neighborhood in Namangan city, had fallen into the Syr Darya River flowing through the territory of the "Shurkuragon" neighborhood in Namangan district.
After the report, search and rescue operations were initiated by divers of the water rescue group of the Special Rescue Unit of the Namangan Regional Emergency Situations Department.
On July 27, during search operations, the body of another citizen was found in the river, brought ashore by rescuers, and handed over to the relevant authorities in the prescribed manner.
It was reported that the search is currently ongoing for three other citizens who drowned as a result of entering the water in areas where swimming is prohibited. One of them is the young man born in 2004 who fell into the Syr Darya on July 26, while the fate of the other two remains unknown.
The Emergency Situations Service urged citizens not to enter the water in areas where swimming is prohibited and to strictly adhere to safety rules.