Тошкентда кўп қаватли уйнинг электр қутисида ёнғин содир бўлди
Тошкент шаҳрининг Олмазор туманидаги кўп қаватли уйда ёнғин содир бўлди. Ҳодиса оқибатида жабрланганлар йўқ. Бу ҳақда Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бошқармаси хабар берди.
Маълум қилинишича, бугун, 5 август куни соат 02:19 да Олмазор тумани, Уста Ширин кўчасида жойлашган кўп қаватли уйнинг 6-кириш йўлагидаги электр қутисида ёнғин келиб чиққан.
Хабар асосида қутқарув бўлинмалари соат 02:25 да воқеа жойига етиб борган. Ёнғин соат 03:58 да тўлиқ бартараф этилган.
Қайд этилишича, ёнғин оқибатида 6-кириш йўлагидаги тахминан 60 погонометр майдондаги электр кабеллари ёниб, зарарланган.
Қутқарувчилар томонидан кўп қаватли уйдан 26 нафар фуқаро хавфсиз ҳудудга эвакуация қилинган. Ҳодиса натижасида ҳеч ким тан жароҳати олмаган.

In Tashkent, a fire occurred in the electrical box of a multi-story building.
A fire broke out in a multi-storey building in the Almazar district of Tashkent. There were no casualties as a result of the incident. This was reported by the Tashkent city Emergency Situations Department.
According to reports, today, on 5 August, at 02:19, a fire occurred in an electrical box in the entrance hallway of the 6th entrance of a multi-storey building located on Usta Shirin Street, Almazar district.
Based on the report, rescue units arrived at the scene at 02:25. The fire was fully extinguished at 03:58.
It is noted that as a result of the fire, electrical cables in the 6th entrance hallway over an area of approximately 60 linear meters were burned and damaged.
Rescuers evacuated 26 citizens from the multi-storey building to a safe area. As a result of the incident, no one sustained bodily injuries.