Тиктокер жонли эфир вақтида отиб ўлдирилди
Мексиканинг Кульякан шаҳрида TikTok ижодкори Сесар Гастелум жонли эфир олиб бораётган вақтда қуролли ҳужум оқибатида ҳалок бўлди. Бу ҳақда "Animal Político" нашри хабар берди.
Маълум бўлишича, қарийб 600 минг нафар обуначига эга бўлган ва ҳазиломуз контентлари билан танилган Гастелум дўстлари билан фастфуд ресторани олдида тўғридан-тўғри эфирда бўлган. Шу вақтда икки нафар шахс мотосиклда келиб, блогерга яқинлашган.
Жонли эфир тасвирида ҳужумчилардан бири Сесар Гастелумга қарата ўқ узгани акс этган. Оқибатда блогер олган жароҳатлари сабаб воқеа жойида вафот этган.
Ҳозирча ҳуқуқ-тартибот идоралари қотиллик сабаблари ва ҳужумчилар шахси ҳақида расмий маълумот бермаган.
Қайд этилишича, Мексиканинг Синалоа штати пойтахти бўлган Кульякан шаҳри уюшган жиноий гуруҳлар ўртасидаги қарама-қаршиликлар тез-тез содир бўладиган ҳудудлардан бири ҳисобланади.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Жиззахлик 21 ёшли блогер Орзигул Ўразматова ҳам йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида ҳалок бўлган эди.

In the city of Culiacán, Mexico, TikTok creator César Gastélum was killed in an armed attack while broadcasting live. This was reported by the publication Animal Político.
According to reports, Gastélum, who had nearly 600,000 subscribers and was known for humorous content, was live streaming in front of a fast food restaurant with friends. At that time, two people arrived on a motorcycle and approached the blogger.
The live broadcast footage showed one of the attackers firing a shot at César Gastélum. As a result, the blogger died at the scene due to the injuries he sustained.
So far, law enforcement agencies have not provided official information about the motives for the murder and the identity of the attackers.
It is noted that Culiacán, the capital of the Mexican state of Sinaloa, is considered one of the areas where clashes between organized criminal groups frequently occur.
Let us recall that earlier, a 21-year-old blogger from Jizzakh, Orzigul Urazmatova, also died as a result of a traffic accident.