Шавкат Мирзиёев қурилиш соҳаси ходимларини табриклади
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Қурилиш соҳаси ходимлари куни муносабати билан қурувчилар, меъморлар, муҳандислар, лойиҳачилар ва соҳа фахрийларига табрик йўллади.
Президент табригида сўнгги 9 йилда мамлакатда 210 миллион квадрат метрдан ортиқ бино ва иншоотлар барпо этилгани, 647 мингта хонадонга эга уй-жойлар қурилгани қайд этилди. 2026 йилда яна 140 мингта янги хонадон фойдаланишга топширилиши таъкидланди.
Шунингдек, қурилишда рухсат бериш босқичлари уч баробарга, муддатлар эса тўрт баробарга қисқартирилгани айтилди. Бошқарув ва назорат жараёнлари ҳам рақамлаштирилган.

Image of 'Shavkat Mirziyoyev congratulated the construction industry workers'
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, on the occasion of Construction Industry Workers' Day, sent congratulations to builders, architects, engineers, designers and veterans of the field.
In his congratulatory message, it was noted that over the past 9 years, more than 210 million square meters of buildings and structures have been built in the country, and housing with 647,000 apartments was constructed. It was emphasized that another 140,000 new apartments will be commissioned in 2026.
It was also stated that the permitting stages in construction were reduced threefold, and the timeframes fourfold. Management and control processes have also been digitalized.