UEFA Инфантино фаолияти бўйича тергов бошлаши мумкин
Европа футбол ассоциациялари иттифоқи (UEFA) FIFA президенти Жанни Инфантино фаолияти юзасидан тергов бошлаши мумкин. Бу ҳақда "The Telegraph" хабар берди.
Маълум қилинишича, эҳтимолий тергов Инфантино UEFA бош котиби бўлиб ишлаган даврда у билан ишқий муносабатда бўлган ходимага олти хонали миқдорда компенсация тўлангани ҳақидаги хабарлар билан боғлиқ бўлиши мумкин.
Манбага кўра, тергов Инфантинонинг UEFAдаги 16 йиллик фаолиятини, яъни 2000 йилдан 2016 йилгача бўлган даврни қамраб олиши мумкин.
Жанни Инфантино 2009–2016 йилларда UEFA бош котиби лавозимида ишлаган. 2016 йилда у FIFA президенти этиб сайланган. Инфантино кейинги сайловларда икки марта рақобатсиз қайта сайланган.
Аввалроқ UEFA Инфантино бош котиб бўлиб ишлаган даврда у билан ишқий муносабатда бўлган ходимага олти хонали компенсация тўлангани ҳақида хабар берган эди.

Image of 'UEFA may launch an investigation into Infantino's activities'
The Union of European Football Associations (UEFA) may launch an investigation into the activities of FIFA President Gianni Infantino. The Telegraph reported this.
According to reports, the potential investigation may be related to reports that a six-figure compensation was paid to an employee with whom Infantino had a romantic relationship while he was serving as UEFA's general secretary.
According to a source, the investigation could cover Infantino's 16-year career at UEFA, i.e., the period from 2000 to 2016.
Gianni Infantino served as UEFA's general secretary from 2009 to 2016. In 2016, he was elected president of FIFA. Infantino was re-elected unopposed twice in subsequent elections.
Earlier, UEFA had reported that a six-figure compensation was paid to an employee with whom Infantino had a romantic relationship during his tenure as general secretary.