Сурхондарёда ўрмон ёнди
Бойсун туманидаги ўрмонда содир бўлган ёнғин оқибатида 1 гектар майдондаги қуруқ ўт ва шох-шаббалар ёниб кетди.
'Сурхондарёда ўрмон ёнди'ning rasmi
Сурхондарё вилоятининг Бойсун туманидаги ўрмонда қуруқ ўт ва шох-шаббалар ёнди. Ҳодиса 12 август куни соат 17:15 да “112” тизими орқали маълум қилинган.
Ёнғинни бартараф этиш ишларига ФВБдан 194 нафар ходим ва 8 та техника, Бойсун давлат ўрмон хўжалигидан 60 нафар ходим ва 3 та техника, шунингдек, 55 нафар маҳаллий кўнгилли жалб этилган.
Сурхондарё вилояти ФВБ маълум қилишича, 15 август соат 09:00 ҳолатига кўра, ёнғин тўлиқ бартараф этилган. Ҳодиса оқибатида тахминан 1 гектар майдондаги қуруқ ўт ва шох-шаббалар ёнган.

Image of 'A forest fire broke out in Surkhandarya.'
In a forest in the Boysun district of the Surkhandarya region, dry grass and brushwood caught fire. The incident was reported via the "112" system at 17:15 on August 12.
Extinguishing the fire involved 194 personnel and 8 vehicles from the Emergency Situations Department, 60 personnel and 3 vehicles from the Boysun State Forestry, as well as 55 local volunteers.
The Surkhandarya regional Emergency Situations Department reports that, as of 09:00 on August 15, the fire was fully extinguished. As a result of the incident, dry grass and brushwood on an area of approximately 1 hectare burned.