Тошкентда кўкнори етиштирган шахс ушланди
Тошкент вилояти Тошкент туманидаги хонадонлардан бирида иссиқхонада 435 туп кўкнори етиштириб келаётган шахс аниқланди. Бу ҳақда “Миллар” хабар берди.
Маълум қилинишича, тезкор тадбир давомида Баҳор маҳалласидаги хонадон кўздан кечирилганда, иссиқхонанинг орқа қисмида яширин ҳолда гиёҳванд модда ҳисобланган кўкнори парвариш қилиб келинаётгани маълум бўлган.
Гумонланувчи муқаддам ҳам шу турдаги жиноят учун жазо ўтагани айтилмоқда.
Ҳозирда ҳолат юзасидан терговолди суриштирув ишлари давом этмоқда.
Аввалроқ Олмазор туманидаги хонадонлардан бирида 160 туп кўкнорига ўхшаш ўсимлик етиштириб келаётган фуқаро аниқланиб, қўлга олингани хабар қилинган эди.

A person who grew poppies in Tashkent was detained.
A person who was growing 435 opium poppy plants in a greenhouse in one of the households in Tashkent district of Tashkent region was identified. This was reported by “Millar”.
According to reports, during an operational event, when a house in Bahor mahalla was inspected, it was found that opium poppy, considered a narcotic substance, was being secretly cultivated in the back part of the greenhouse.
It is said that the suspect had previously served a sentence for the same type of crime.
Currently, pre-investigation inquiries are ongoing regarding the incident.
Earlier, it was reported that a citizen who was growing 160 poppy-like plants in one of the households in Olmazor district was identified and detained.