Қашқадарёда даҳшатли ЙТҲ: икки Nexia ва КамАЗ иштирокидаги тўқнашувда бир киши шифохонага тушди
'Қашқадарёда даҳшатли ЙТҲ: икки Nexia ва КамАЗ иштирокидаги тўқнашувда бир киши шифохонага тушди'ning rasmi
Қашқадарё вилоятининг Кўкдала туманида иккита Nexia ва битта «КамАЗ» юк машинаси иштирокида йирик йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди. Авария 24 май куни соат 14:20 атрофида Қарши–Еттитом йўналишидаги D-150 автомобиль йўлида юз берган.
Ижтимоий тармоқларда тарқалган видеоларда Nexia русумли автомобилларнинг қаттиқ шикастлангани, "КамАЗ" эса йўл четида ағдарилиб ётганини кўриш мумкин. Кадрлар ҳодиса жуда кучли зарба билан содир бўлганини кўрсатмоқда.
Бир нафар йўловчи жароҳат олди
Дастлабки маълумотларга кўра, ЙТҲ оқибатида Nexia-2 автомашинаси йўловчиси тан жароҳати олиб, шифохонага ётқизилган. Қолган ҳайдовчи ва йўловчиларга жиддий зарар етмаган.
ЙТҲга нотўғри қувиб ўтиш сабаб бўлган
Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан олиб борилган дастлабки суриштирув ҳаракатлари давомида Nexia автомашинаси ҳайдовчиси транспорт воситаларини нотўғри қувиб ўтишга урингани аниқланган. Айнан шу ҳаракат аварияга сабаб бўлгани айтилмоқда.

Terrible traffic accident in Kashkadarya: one person hospitalized in collision involving two Nexias and a KamAZ
As a result of the accident in the Kukdala district, cars were destroyed and a truck overturned.
Image of 'Terrible traffic accident in Kashkadarya: one person hospitalized in collision involving two Nexias and a KamAZ'
A major traffic accident involving two Nexia vehicles and one KamAZ truck occurred in the Kokdala district of the Kashkadarya region. The accident happened around 14:20 on May 24 on the D-150 highway on the Karshi–Yettitom route.
Videos circulating on social media show the Nexia vehicles severely damaged and the KamAZ truck overturned on the side of the road. The footage indicates that the incident occurred with a very strong impact.
One passenger injured
According to preliminary information, a passenger of the Nexia-2 vehicle sustained bodily injuries and was hospitalized. The remaining drivers and passengers did not suffer serious harm.
Improper overtaking caused the traffic accident
During the preliminary investigative actions carried out by law enforcement authorities, it was determined that the driver of the Nexia vehicle attempted to overtake other vehicles improperly. This maneuver is said to have caused the accident.