Калтакланган ногирон бола ҳолати юзасидан ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги муносабат билдирди
'Калтакланган ногирон бола ҳолати юзасидан ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги муносабат билдирди'ning rasmi
Бугун, 3 октябрь куни Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкентдаги коллежда аёвсиз калтакланган ногирон йигит ҳақида батафсил, расмий муносабат билдирди.
Аввалроқ хабар берганимиздек, Тошкент шаҳридаги имконияти чекланган шахслар учун ихтисослашган махсус касб-ҳунар техникумида таълим олаётган ўқувчига нисбатан зўравонлик ҳолати анқиланган эди.
Мазкур ҳолат Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги назоратга олиб, туман прокуратураси, туман Ички ишлар бошқармаси томонидан атрофлича ўрганилГАН. Аниқланишича, воқеа икки нафар вояга етмаган ўқувчи ўртасидаги келишмовчилик туфайли юз берган ва жабрланувчига унга хонадош бўлган курсдоши тан жароҳати етказган.
Ҳозирги вақтда жабрланган болага зарурий тиббий ёрдам кўрсатилмоқда ва у Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги назоратига олинган.
Шунингдек, назоратни таъминламаган ва бундай ҳолатга йўл қўйган муассаса масъулларига нисбатан қонуний баҳо берилиб, тегишли чоралар кўрилм

Today, on October 3, the National Agency for Social Protection issued a detailed, official statement regarding a young man with a disability who was caned in a Tashkent college.
As we previously reported, a case of violence against a student studying at a specialized vocational technical school for persons with limited abilities in Tashkent city had been identified.
This case was taken under control by the National Agency for Social Protection and thoroughly investigated by the district prosecutor's office and the district Department of Internal Affairs. It was found that the incident occurred due to a disagreement between two underage students, and the victim was injured by his roommate.
Currently, the necessary medical assistance is being provided to the injured child, and he has been taken under the supervision of the National Agency for Social Protection.
Furthermore, a legal assessment has been made and relevant measures have been taken against the officials of the institution who failed to ensure control and allowed such a situation to occur.